1.

Barbora Kubišová, Barbora Ďuračková, Michal Horváth

 

Crowkeeper
O čom to je?

-        Mobilná hra kde chováte, zbierate a trénujete vrany,​ aby vám nosili zberateľské predmety (zariadenie) do vašej izby (alebo​ peniaze, gemy, iné vrany…)​

-        Cieľom je zaplniť si izbu vecami a získať všetky druhy vrán.

Ako sa to hrá?

-        Nakŕmite a pohladkáte vranu, vyberiete, akú schopnosť ju chcete naučiť, pošlete ju von a čakáte

-        Na urýchlenie postupu si môžete pozrieť reklamu

-        Keď sa vrana vráti, cinkne vám notifikácia, od vrany získate predmet a znova opakujete

Aký to má rozsah?

-        5-15 skinov vrán, 20+ itemov do izby, možné farebné varianty​

Sú ešte ďalšie detaily?

-        Vrany majú vlastnosti ako speed, intelligence, energy…​

-        Monetizačné prvky – reklamy a in app-purchases, notifikácie​

-        Pravdepodobne 3D, jednoduchý gyroskop​

-        Vzor je hra Kleptocats

A screenshot of a video game

Description automatically generated with medium confidence

 

 

Rozloženie zodpovednosti:

Programátor č. 1: Gameplay

Programátor č. 2:  Implementácia na mobily

Grafik+:  Herný obsah a game design

 

OK

 

2.

Briedon Peter, Dana Sleziaková

Potápač

Hráč ovláda potápača ktorý pláva smerom nadol zbiera peniaze a bubliny, ktoré mu doplňujú kyslík, musí sa vyhýbať zlým rybám. Keď mu dôjde kyslík alebo sa stretne s rybou zomiera a začína znova na hladine. Skóre sa pripočítava dosiahnutou hĺbkou.

3D hra

 

 

OK

 

 

3.

Mykyta Zahynailo, Sofia Popysheva,

BlekiSK (FIIT),
Samuel Kocák,     
Samo Dubný?

DeadLock Advenature, Puzle, 1 hráč, 3-4hod, PC, vek 12+, vizuál: SteaPunk, LowPoly, Podlaha sa sklada z hexagonov

Mechaniky:

       Postava chodi po x;y osi (WASD)

       Moze zbierat predmety na to aby vymenit alebo splnit ulohu

       Pouzivanie predmetov, tlacidiek alebo paky mozme  z pomocou tlavidka E na klavesnici

Mechaniky ked budeme mat cas:

       Riesit pazzle ako v AmongUs

       Tahat predmety
obr.1

       Palety ktore reaguju na hmotnost

 

Kratky popis hry:

Hlavna Postava je robot z telkou namiesto hlavy. Bude riesit pazle na uzavretom enviromente, a posuvat sa dialej. Hlavna pointa hry naist svojho tvorcu ktoreho vykradli zlodeje.

Pribeh:

Clovek zapina robota (to je naša hlavná postava), postavu drží svorky, aby nespadoli, po ich otvorení a vynálezca nás zavolá, aby sme ho nasledovali. V tomto bode začína ucenie mechanikam.

Počas školenia chápeme, že clovek ktory dava ulohy je nasim tvorcom a on sníva o tom, že my sme budúcnosť robotiky a že sa stane najznámejším vynálezcom.

Keď prejdeme testmi, spadneme. Zobudíme sa opäť v svorkach a nabijame sa cez kabel ktory je zapnuty do hrudníka. Vedec povie, že musí este popracovať nad batérkou a vypina nás.

Keď sa kamera opäť zapne, v laboratóriu je neporiadok, police na zemi, rozbite, iba sveti telka kde hovoria to ze nasho tvorcu zobrali do vezne za.. nestihneme pocut za co pretoze na telku spadne niejaky velky, metalicky pribor, ale budeme zistovat to dalej ked pojdeme pribehom. Nasim cielom bude prist a oslobodit nasho tvorcu.

TBD: Alfa

 

4.

Michaela Svitkova, Rebeka Mikulášová, Roderik Antol, Vojtech Novotný

Vera

-        Na štýl hry Witcher/Hellblade

-        Gameplay, príbeh a vizuál Inšpirovaný slovanskou mytológiou. Slovanská doba – Pohanskí bohovia, tematické outfity a prírodná krajina.

-        Realizmus

-        2/5 minut dlhý gameplay –

-        1 level vo finále

Hra sa točí okolo Slovanskej mytológie. Pojem Slovanská mytológia je však pomerne široký a nie dobre zdokumentovaný. Práve preto som sa rozhodla že prvý, ukážkový level sa bude točiť okolo mýtickej postavy- Moreny. Morena, nech už jej je skutočný pôvod z hociktorého konca Slovanského kraja, je pomerne známa na Slovensku. Všetci poznáme rituál pálenia či vynášania Moreny. Vykonanie tohto rituálu mal Morenu zbaviť moci a následne nastala jar. Práve týmto rituálom by som mala inšpirovať hra Vera. V princípe je to hra o spoznávaní Slovanskej mytológie a jej bohov pomocou puzzle elementov, tematického gameplayu ktorý vychádza z informácii, poviedok, príbehov o slovanských tradíciách. Prvý level kde hráč spoznáva postavu Morena, sa odohráva v lese. Hrá za ženskú postavu ktorá sa snaží ukončiť zimu pretože jej dedina je súžovaná zimou a snehom. Tak, ako sa v poviedkach a porekadlách píše na to, aby nastala jar, je potrebné vykonať rituál. Hráč teda musí pozbierať v lese potrebné materiály na vytvorenie bábky Moreny, ktorú následne musí upáliť. Cestu mu však sťažuje samotná Morena, ktorá ho po lese naháňa a hráč sa jej musí popri zbieraní vyhýbať. Je to teda aj mierne hororová hra, tak ako Slovanské poviedky a príbehy. Morena by mala byť AI ktoré má vision cone a teda hráč sa snaží behať pomedzi stromy, ukrývať v bútľavých stromoch a zbierať potrebné materiály. Gameplay by sa teda dal prirovnať ku hororovým hrám ako Outlast či Hellblade. Tento princíp by teoreticky pokračoval v celej hre. Hráč by spoznával postavy slovanskej mytológie a gameplay, mechaniky by vychádzali z informácií a tradícií. Hra je teda najmä o zážitku a atmosfére.

mocap- implementácia walking cycle, pick up itemu...    niagara- particle system

Gameplay prvky,
Prvky príbehu s tematickou inspirovanou príbehmi starých Slovanov

-        Puzzle -> inšpirované hrou hellblade ozvláštnené o slovanskú tematiku a symboliku

-        Dialógy -> NPC postavy- súčasť príbehu- zadávajú hráčovi úlohy.

-       
A picture containing text, indoor, close

Description automatically generated

Vetvenie konverzácie-> hráč komunikuje s NPC postavami a dostáva menu kde môže vybrať odpoveď

-        Cut scény  -> počas hry by sa mal gameplay dať prepnúť na cut scénu s príbehom.

OK

5.

Marián Kica, Radka Kralová, Adam Čurko, Jeronym Spáčil

Bratislava Delivery

Jedná sa o štylyzovanú hru, v ktorej má hráč úlohu vodiča kuriéra, ktorý musí po Bratislave roznášať balíky. No pozor, lebo pre každý balík má iba málo času na to, aby ho doručil, pritom ako má v ceste mnoho prekážok ktoré mu to môžu sťažiť.

 

 

Vizuál hry bude štylyzovaný a low-poly, aby pasoval aj do mobilových platforiem. Pohlad hráča na auto bude z hora-dole.

 

Technicky, hra bude obsahovať vela rigid bodies (cestné objekty, autá, stromy...). Objekty budú interaktivne a bude sa do nich dať vrážať, aby spadli na zem. Ostatné objekty budú jednoducho fungovať ako prekážky. Koncept hry sa dá porovnať ku hre Crazy Taxi (SEGA) https://youtu.be/qjIGkv0_dEM?t=115

 

OK
TBD: vstupy of umelcov

6.

Adriána Jašenská, Alex Haščík

Down site road
logická puzzle hra, v ktorej hráč musí interagovať s prostredím aby si vytvoril cestu naprieč svetom. Vizuálny štýl: It takes two, Coraline, Pingu. Third person pow. Perspektíva. Kamera sleduje hráča z boku a mierneho nadhľadu.

Príbeh: Prežil si klinickú smrť počas operácie, teraz si v kóme v kritickom stave. A.K.A. jednou nohou v hrobe. Tvoje podvedomie ťa prenieslo do pekla. Lenže ešte niesi mrtvy. Takže teoreticky mozes zdrhnut. Ak si ta ovšem nikto nevsimne… Pointa? Zdrhol si. A teraz sa prechádzaš po podsvetí. lenže nakoľko niesi mrtvy alebo si veeeelmi traumatizovany nevyzera to az tak hrozivo. Atmosféra na sposob Koraliny. It could be cute if it wasn’t so weird and kind of creepy. Takze nemas co ine robit jak riesit puzzle a prechadzat cez kazde (jedine) dvere co vidis. The end?
Hell no! Bubny prosim …… Chytia ta na konci. Jeeeej. Ale nezabiju lebo ministerstvo skolstva kazi vsetku srandu. Poslu ta na zaciatok a v podstate povedia zomri alebo sa preber. TO mi dufam nechaju prejst lebo ked ne tak som v riti. Anyway, that would be the end of the game. Hrac sa rozhodne ci *prejde na druhu stranu*. ale znova, pointa je ze vsetko bude hovorene dost obrazne a nepriamo takze je otazne ci hracovy docvakne o co tam ide. Uvazujem ze podla score by sa zobrazovali napovedy, ze niektore veci ti mozu ujst ak si lemravy.

canceled

7.

Juraj Gabcik, Kristian Kollar, Dmytro Herashchenko

Slepí  je hra s pohľadu prvej osoby s prvkami hororu. Principom hry je dostať sa z domu skor ako vas chiti zlodej, a tým si zachrániť vlastný život. V ceste vam stoja ale 3 tri hlavné prekážky. Prvou je samozrejme zlodej ktorý vás chce chytiť a pýtať za vas výkupné. Druhou je očná porucha ktorú trpí, ktorá mu sice zabraňuje vidieť normalne ale vďaka nej sa vie orientovať po svojom byte za pomoci zvuku. A za tretie, nevie si v žiadnom prípade spomenúť kam dal svoj klud od vchodovych dveri, takže bude musieť preskúmať veľkú väčšinu izieb kym svoj kľúč nenajde.

Je to akčná adventura s prvkami hororových hier z pohľadu prvej osoby. Je zameraná predovšetkým pre skusenejšich hráčov PC hier a milovnikov hororu.

Hra bude spravená pre Microsoft Windows.

Mechaniky:

       Slepota

       Nahodne generovanie miesta kde sa nachádza kľúč

       Telefonat na policiu

       Hádzanie objektov na odlakanie pozornosti

       AI Zlodeja

Pribeh

Hráč sa ocitne v koži herca, ktorý je v tomto svete pomerne znamou osobou. Je aj slavni z toho dôvodu že ma vzácnu zrakovú poruchu. To s neho robí lachký ciel pre únoscov, alebo si to oni aspon myslie.

OK

TBD: vstupy od umelcov